Tänase päeva kaardiks tuli IV – Mässaja. Üsna loogiline, arvestades minu viimaste nädalate meeleseisundit.
Mida ütleb Osho selle kaardi kohta:
"Inimesed kardavad neid, kes tunnevad iseennast. Neil inimestel on oma eriline aura, eriline jõud, eriline magnetism, karisma, mis suudab vabastada elusaid, noori inimesi traditsioonide vangist.
"Probleem on selles, et valgustatut ei saa orjastada ega luku taha panna. Igat geeniust, kes oma sisemist tõde teab, on raske omaks võtta – ta on häiriv tegur. Aga massid ei taha et neid häiritaks, eriti siis, kui nad hädaorus elavad, sest nad on ju harjunud nii elama. Ja igaüks, kes ei näe õnnetu väljam tundub neile võõras.
Valgustatu on kõige silmatorkavam võõras maailmas. Temast on näh, et ta ei kuulu kellegi juurde. Mitte ükski organisatsioon, ühiskond ega rahvus ei saa teda endale nõutada."
Ükskõik, kas rikas või vaene – mässaja on tõeline kuningas, kuna ta on heitnud endalt ühiskonna ja selle arvamuse ahelad. Ta on oma tõelise loomuse avalikuks teinud ja elab selle järgi.
Ükskõik, kas ta on rikas või vaene, Mässaja on alati tegelikult keiser, sest ta on lõhkunud ühiskonna repressiivsete tingimuste ja arvamuste ahelad. Ta on loonud iseennast aktsepteerides kõiki vikerkaarevärve, mis kerkivad alateadliku mineviku tumedatest ja vormitutest juurtest ja kasvavad tiibadeks millega lennata taeva avarustesse. Tema olemuse põhisisu on olla mässaja – mitte sellepärast et ta võitleb millegi või kellegi vastu, vaid seepärast, et ta on avastanud omaenda tõelise loomuse ja otsustanud elada kooskõlas sellega. Kotkas on vaimuloom – sõnumitooja maa ja taeva vahel.
Mässaja tuletab meile meelde võtta julgelt vastutus enda peale selle eest, kes me oleme ja elada oma Tõe järgi.
Minna ühiskonna vastu on raske, seda enam et kogu meie kasvatus ja tavamõistus ütleb, et inimene peab olema just hea ühiskonna liige ja andma oma panuse ühisesse heaollu. Ent kas see ühine heaolu saab kunagi tulema ? Kuna iga inimene tuleb maailma oma missiooniga ja need on omavahel väga suures vastuolus, siis on ka ühiskonnas nende missioonide vahel lakkamatu vastuolu. Nii jääbki paljudele ainsaks võimaluseks valik, kas olla nemad ise ja minna ühiskonna vastu või siis suruda ennast alla ja olla ühiskonna meele järgi. Ent nii tehes sureb inimeses midagi.
Minna ühiskonna vastu on raske, ajuti on inimene seetõttu isegi hukkumisele määratud, kuid inimese enda seisukohalt on see ainus võimalus.
see on lihtsam, kui seda oma teed käies keskenduda oma tee käimisele ja mitte vastuolule maailmaga.
s.t. vastuolu tekib nii või teisiti, kuid oluline on see, millele selle juures keskendud.
näitena: näiteks, kui vaatame roosi, kas me keskendume õie ilule, aroomile… või okastele.
või kui me sööme kartulit, kas me keskendume kartuli sisule või koortele ja koorimisele.
olemas on mõlemad, kuid vahel saab kõige olulisemaks meie fokuseeritus.
ford houston tx
kas oleksid huvitatud Taro teemadel ka intervjuud andma?
palun kirjuta sellisel juhul mailile omee@hot.ee
Väga huvitav kui erinevalt inimesed kaarte näevad. Kui sa kirjutasid Mässaja (pildi asemel paistab mulle vaid punane ristike, nii et sealt ma eriti midagi järeldada ei saanud) siis mõtlesin automaatselt et jutt Le Pendu’st st. Poodu kaardist 🙂 Hakkas huvitama, et kuidas sa siis seda viimatinimetatut iseloomustaksid?
Osho süsteemi Mässaja vastab traditsioonilise Tarot Keisrile. Huvitav ongi, et kui Keiser kehastab ka traditsioone, konservatiivsust, autoriteeti, autoritaarsust ja jäikust, siis Osho kaart on otsekui selle vastandpoolus, väites et inimene ei pea alluma ei traditsioonidele ega autoriteedile lihtsalt sellepärast et need on, vaid seadma iga väite esmalt kahtluse alla ja alles siis kui me oleme tõesti teadlikult nõus, et asi on õige sellega kaasa minema või siis ka teadlikult eitama.
Pilt on siin lingi all: http://www.dreamworkguide.com/images/rebel.jpg
Poodu minu jaoks mässajat ei tähista, mingil määral see kaart tõesti ehk nõuab uue vaatenurga leidmist, aga vaid seetõttu, et olud pole hetkel muudetavad. Iseasi, kas me tajume mässu oludes, kus meist miski eriti ei sõltu, millegi positiivsena või mitte.
Selle kujundusega annab täiesti selgelt jahh mõista, et ma olen vaba (purustatud ahelad), olen võtnud vastu Kõiksuse teate(kotkas) ja annan seda teadet edasi(tõrvik) Üldsuse suhtumine ei morjenda minu eneseusku(kojanarri rombiline riietus) Üldine pilt sisendab julgust ja eneseusku 😉
Samas kui keisri kaart on selgelt oma kujunduselt traditsioonidest aheldatud ja inimene kaardil tundub rõhutud oma vastutusest.
Mulle meeldib Mässaja 🙂